Nyomtatott kiadvány

A magyar rockszakma legismertebb alakjairól több nyomtatott kiadvány is megjelent, ezek kerültek itt listázásra.

Roadlegendák – Egyedi Útravalók a Hazai Zenei Életből

Írta: Bálint Csaba (2024)

Roadok nélkül aligha képzelhető el egy pop-, vagy rockkoncert. A road szakma egyidős a rockzene történetével, képviselői mára mar legendák. A kötet 350 oldalon 370 korabeli fényképpel, kordokumentummal illusztrálva tizenegy magyar road életútját követi végig. Szándéka szerint szakmai útravaló minden fiatalabb roadnak, de közben szórakoztató olvasmány is mindazoknak, akik szeretik a magyar rockzenét, hiszen a történeteken keresztiül betekintést nyerhetünk a magyar rock történetébe is. Megszámlálhatatlan magyar rockzenekar története egészül ki a kötetben: Beatrice, Bergendy, Bizottság, Dolly Roll, Edda, Első Emelet, Fonográf, Hungaria, Illés, Omega, Piramis, P. Mobil, Skorpió, Syrius – hogy csak a legnagyobb neveket említsük. Reményeink szerint a könyv egy sorozat első darabja, hiszen a szakmát nem csak ez a tizenegy ember alakította az elmúlt, most már hat évtizedben.

A Nemes

Írta: Bálint Csaba (2019)

Nemes László a roadok roadja. Túlzás nélkül ő a magyar roadszakma legnagyobbja. A Hungaria, az LGT, a Skorpió és az Omega legpatinásabb éveinek technikusa és egyben hiteles tanúja.

Életének története párhuzamos a Magyar Rock történetével is. Sajátos humorának nem lehet ellenállni. Nagy kópé az Öreg!

A könyvben ragaszkodtunk a valósághoz, csak a valóban megtörtént sztorikat rögzítettük. A Laciról közkézen forgó történetek az évtizedek során egyre inkább legendákká tágultak, egy népmesei alak szuperképességeivel ruházták fel hősünket. Ami nem baj, a legendákat szerintem inkább ápolni kell, nem megcáfolni, de a valóságos legendárium is épp eléggé hihetetlen és sziporkázóan szórakoztató.

A könyv szól a magyar roadtársadalom nagy öregjeinek és fiataljainak egyaránt de nemkülönben a rockrajongóknak is.

RoadVasárNaptár

Kiadta: VonaLite Kft. (2017)

12 nő egy férfias szakmából a nőkért! Még 2017-ben készült egy naptár formátumú kiadvány a szakmában dolgozó lányokról. A mi szakmánkra igazán nem jellemző, hogy monoton vagy unalmas lenne. Szinte minden hétvégén más városban, de legalábbis más koncert helyszínen vagyunk, így naptár nélkül a mi életünk elképzelhetetlen…

Férfias szakmát űzünk, de ettől még nők vagyunk a mindennapokban és nők maradunk a munkánk során is. Ezt szerettük volna megmutatni, ez volt az egyik ok, hogy most mi álltunk a reflektorfénybe. Találtunk egy jó ügyet is, egy alapítvány támogatását. Így fél pillanat alatt értelmet nyert a megmozdulás és tizenkét nő egyet akart. Köztudott, ha egy nő akar valamit, biztos eléri a célját.

A ROCK napszámosai

Írta: Ómolnár Miklós (1987)

Könnyűzenei Technikusokról, Roadokról készült könyv a teljesség igénye nélkül.

Végre egy újságíró megpróbálta a Koncertek háttérembereit és munkájukat, valamint a koncertek technikai előkészítését és a körülményeket bemutatni.

Milyen is a Roadok élete?!

Stage Pass

Írta: Boros Lajos (1986)

Az író korábban a Lemezgyár egyik könnyűzenei szerkesztője volt.

Konkrétan Ő döntött zenekarok lemezeinek megjelenéséről.

Másik nézőpont. Egy emberen keresztül próbálja bemutatni a Könnyűzenei Technikusokat, Roadokat egészen a kezdetektől.

Hogyan indult ez a szakma?!